Warto wiedzieć

Gdzie odbywają się sesje?
Wybór należy do Ciebie. Na sesję możemy się umówić u nas w studio, w plenerze lub u Klienta w domu.

Kiedy należy rezerwować termin sesji?
Najlepiej około tygodnia wcześniej. Krótkie sesje portretowe, czy biznesowe w studio jesteśmy w stanie wykonać “od ręki” jeśli tylko czas na to pozwoli.

Jak się przygotować do sesji “9 miesięcy”?
W zasadzie to, co musisz koniecznie ze sobą zabrać, masz przy sobie 🙂 Przed terminem sesji porozmawiamy o Twoich i naszych propozycjach oraz ustalimy co może się nam przydać. W zależności od charakteru sesji może to być t-shirt i jeansy lub sukienka ciążowa. Ważne abyś czuła się wygodnie i potraktowała to jako dobrą zabawę 🙂

Czy w sesji “9 miesięcy” może brać udział przyszły tatuś lub starsze rodzeństwo?
Oczywiście, zachęcamy do przyprowadzania przyszłych tatusiów i rodzeństwa. Zdjęcia całej rodzinki z brzuszkiem będą wspaniałą pamiątką.

W którym miesiącu ciąży najlepiej wykonać sesję?
Najlepszym momentem na wykonanie sesji z brzuszkiem jest zazwyczaj 8 miesiąc. Jednak zdarza się,że wykonujemy sesję w 7 lub 9 miesiącu. Wszystko zależy od tego jak szybko rośnie brzuszek i od samopoczucia przyszłej mamy.

Jak się przygotować do sesji z dzieckiem?
Dla noworodka wystarczy zabrać jedno lub dwa body (jasne i kolorowe). Jeśli maleństwo ma już jakieś grzechotki, pluszaczki to warto je również zabrać ze sobą. Mamy sporo wyposażenia w naszym studio, w tym również spódniczki, czapeczki,itp. lubimy jednak kiedy maluszek ma przy sobie coś swojego aby kiedyś po latach mógł spojrzeć na zdjęcie i przypomnieć sobie swoją ulubioną grzechotkę czy pieluszkę 🙂

W jakich godzinach można umówić się na sesje?
Nasze studio jest czynne od 8-19. Często sesje są wykonywane również późnymi wieczorami. Ważną sprawą, jeśli chodzi o sesje z dziećmi, jest wybór odpowiedniej pory dnia. Najlepiej po drzemce (jeśli taką praktykują w ciągu dnia) i po posiłku. Wtedy mają największą ochotę na zabawę.

Co zabrać ze sobą na sesję rodzinną lub dziecięcą?
Kilka dni przed sesją ustalamy co będzie nam przydatne a co niezbędne. Lepiej zabrać ze sobą więcej niż później żałować, że się czegoś nie wzięło – W studio mamy sporo miejsca 🙂 Przed rozpoczęciem sesji, wspólnie, przy kawce lub herbatce wybieramy garderobę a w tym czasie dzieciaczki mają czas na zabawę i oswojenie się z otoczeniem. Nie martwcie się, że Wasze dziecko będzie zawstydzone lub przestraszone. Mamy swoje sposoby na rozluźnienie atmosfery 🙂

Czy istnieje możliwość zamówienia wizażystki?
Tak, współpracujemy z wizażystką. Na Twoje życzenie, wykona ona za dodatkową opłatą fryzurę i makijaż.

Ile i jakie ubrania należy wziąć ze sobą na sesję do portfolio?
Garderobę ustalamy kilka dni przed sesją. Warto jednak zabrać ze sobą walizkę z różnymi ubraniami, buty (koniecznie przynajmniej jedną parę szpilek) oraz różne dodatki. Na samym początku sesji przeglądamy ubrania oraz ustalamy plan zdjęć. Dzięki temu mamy okazję bliżej się poznać 🙂 Nie martw się, że nie będziesz się czuła komfortowo. Większość kobiet jest na początku sesji delikatnie spięta jeśli pierwszy raz staje przed obiektywem aparatu. To normalne i po chwili zamienia się w relaks i dobrą zabawę.